Hacimli ve Sık Görünen Saçlar İçin Yapılması Gereken Yöntemler

Saçlarınız olduğundan daha mı hacimsiz görünüyor? Peki, saçlarınızın daha sık ve daha hacimli görünmesini istemez misiniz? Bu yazımızda sizler için saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayacak birbirinden güzel yöntemleri derledik.

1.Saç Köpüğü

Saç köpükleri saçların beslenmesine oldukça yardımcı olmakta. Fakat fazla kullanmakta saçlar için bir o kadar tehlikeli oluyor. Bu nedenle saçlarınıza yumurta büyüklüğünde saç köpüğü kullanmanız yeterli olacaktır. Elbette saç köpüğünü nemli saçlarınıza uygulamanız da önemli.

sac-kopugu

2.Saçları Kurutma

Hepimiz saçlarımızı kuruturken tarak ve fırçaları oldukça fazla kullanmaktayız. Fakat tarak ve fırçalarla saçları kurutmak, saçların hacimsiz olmasına neden oluyor. Bu nedenle saçlarımızı kuruturken ellerimiz kullanmak daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Tabi ki saçlarımızı kuruturken ellerimizle saçlarımızı yukarı doğru kaldırmak da hacimli bir görüntü için gerekli.

sac-kurutma

3.Saçları Farklı Yönlere Ayırmak

Elbette çoğumuz kendine göre bir saç stiline sahiptir. Mesela kimisi saçlarını sağa ayırmakta kimisi ise sola. Fakat arada bir bu alışkanlıklarımızı değiştirmekte fayda var. Çünkü sürekli aynı yöne doğru ayrılan saçlar bir süre sonra hacimli görüntüsünü kaybetmekte. Bundan dolayı da saçınızın söndüğünü düşündüğünüzde tam tersi yöne ayırmanız saçlarınızın hacimli görüntüsüne kavuşmasında oldukça yararlı olacaktır.

sac-ayirma

4.Saç Kremleri

Saç kremi kullanmak saçlarınızın yumuşak kalmasına büyük yarar sağlıyor olabilir. Ayrıca kolay taranmasına ve kolay şekil almasına da oldukça fayda sağlayacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bu noktalardan en önemlisi ise kullanma zamanınız. Saç kreminizi şampuan kullanmadan önce kullanmanız hem kolay şekil alan saçlara hem de hacimli görünüme yardımcı olacaktır.

sac-kremi-2

5.Saçlara Far Uygulayın

Saç diplerinize uygulayacağınız far sayesinde saçlarınız daha sık bir görünüme ulaşabilir. Öncelikle saç renginize uyumlu bir far bulun. Farı saç diplerine hafif bir şekilde uygulayın. Bu sayede saç dipleriniz kapanacak ve saçlarınız daha sık görünecektir. Tabi ki yatmadan önce saçınızı temizlemeniz önemli.

saclara-far-uygulama

6.Çıt Çıtlar

Eğer uyguladığınız tüm bu yöntemlere rağmen halen saçınızın hacminden memnun değilseniz saç renginize uygun çıtçıtlar kullanabilirsiniz. Fakat çıtçıt kullanırken de dikkat etmeniz gereken noktalar var. En önemli nokta ise çıtçıtları uzun süre kullanmamak. Çünkü çıtçıtlar saç diplerine takıldığı için uzun süreli kullanmanız durumunda saçlarınıza zarar verecektir.

citcitlar