5 Yaş Genç Gösterecek Basit Saç Stilleri

Saç stiliniz birkaç yıl daha genç görünmenizi sağlayacak uyumlu bir görüntü yaratmada çok önemli bir rol oynamaktadır. İşte bu yüzden sizler için çok harika öneriler sunacağız. Gerçekten basit ama çok etkili fikirler sunacağız. Sizlere pratik kolay fikirler sunacağımızdan emin olabilirsiniz. 5 yaş genç gösterecek basit saç stilleri sayesinde görünümünüz çok beğenecek sürekli ayna karşısına geçeceksiniz. Bu önerilerimizden sonra kendinizi tanıyamayacaksınız. Bu fikirler otuzlu, kırklı, ellili yaşların hepsinde geçerlidir. İşte kelimeleri daha fazla uzatmadan 5 yaş genç gösterecek basit saç stilleri neler bunlara göz atalım.

 

Genç Gösterecek Basit Saç Stili Önerileri

 

1.Saç Kesimi Seçenekleri

Saç kesimi önerileri söz konusu olduğunda, kendinizi gençleştirmenin en iyi yolu, katmanlı saç kesimleri olacaktır. Yüz ve boyun çevresinde düzensiz katmanlar yapmak en az beş yaş daha canlı ve diri gösterecektir. Aşağıdaki karşılaştırmalı fotoğrafta da net bir şekilde görüyoruz.

 

5 yaş genç gösterecek basit saç stilleri (1)

 

 

2.Saç Rengi

Açık renkli saçlar gençleştirici etki yapar. Bu saç stilinin en temel kuralıdır. Bununla birlikte, doğru ton ve gölgeyi seçmek içinde dikkatli olmalısınız. Saçınızı, en az iki veya üç ton daha hafif yapmanız önerilir. Ayrıca, gölgeyi gözlerinizin ve cildinizin rengine göre seçmeyi unutmayın.

 

5 yaş genç gösterecek basit saç stilleri (2)

 

Radikal görüntü değişiklikleri istemeyen kadınlar için, tavsiyemiz birkaç aydınlatma çalışması yaptırmalarıdır. Cildinize parlaklık ve canlılık kazandırarak saç rengi çok fazla değiştirmeden gençleşeceksiniz.

 

5 yaş genç gösterecek basit saç stilleri (3)

 

3.Saçın Uzunluğu

Kısa saç modeli aktif bir yaşam ve gençlikle ilişkilendirilir. Bundan dolayı yaşlandıkça saç kesiminin kısalması gerekir. Şunu belirtelim aşırılıklardan kaçınmanız gerekir. Ultra kısa saç modelleri, yüzünüzün ovalini vurgulama eğilimi gösterir ve kaçınılmaz olarak yaşla birlikte daha az tanımlanmaktadır. En iyi saç uzunluğu çeneden orta boyun seviyesine kadar saç uzunluğunu tercih etmek olacaktır.

Saç Kırıklarından Nasıl Kurtulurum?

 

genç gösteren saç önerileri (1)

 

 

4.Saçlarda Hacim

Kaygan saç bizi daha yaşlı gösterir. Aynı alttaki soldaki fotoğrafta olduğu gibi. Bu nedenle saçlarda hacim en iyi tercih olacaktır. Hacimli saçlar sizi çok daha genç gösterecektir. Aşırıda hacim vermemeliyiz saçlara , doğal hacimler göze çarpmadan görünür. Katmanlı saç modelleri ve kıvrık saçlarla bu çok rahat elde edilebilir.

 

Saçlarınıza ufak tavsiyelerle genç görünebilirsiniz (2)

 

5.Kaküller

Kaküller bir bayanı çok  gençleştirebilir işte örneği aşağıdaki resimler. Bu saçların alına düşmesi kırışıkları gizler ve gözlerinizi çıkarır. Aşağıdaki şekilde güzel bir kaküllü saç modeli ile en az 5 yaş genç görünebilirsiniz.

 

Saçlarınızdaki değişikliklerle genç görünün

 

6.Saçlarda Ayırmalar

Merkezden ayrılmış saç modeli sizi daha yaşlı gösterir. Farklı seçenekleri kullanmanızı öneririz. Saçlarınızın her noktada doğru dağılması, gözlerinizin daha büyük ve daha anlamlı olmasını sağlayacaktır. Saçlarınızı geriye doğru tarayarak, zikzak şekiller vermeniz hem görüntünüzü yumuşatır hem de size hacim kazandıracaktır.

 

genç gösteren saç stil önerileri

 

7.Gündelik Saç Stili

Düz ve aşırı toplanmış saç modeli görüntünüze birkaç yıl ekleyebilir. Bir at kuyruğu modeli yaptıysanız saçlarınızı sıkmadan daha dağınık bir şekilde kullanın. Saçlarınızı dağınık kullanmayı seven bayanlar hafif kıvrık modeller tercih etmeli. Saçlarını düz biçimde kullanmayı sevenler ise asitmetrik saç modelleri kullanarak, birkaç vurgulu stiller ekleyerek kullanmalıdırlar.

 

Saçlarınıza ufak tavsiyelerle genç görünebilirsiniz (1)

 

8.Akşam İçin Saç Modelleri

Akşam dışarı çıkmaya hazırlanıyorsanız mükemmel toplanmış retro stil sizi daha yaşlı gösterir. Akşam için saç modeli daha doğal gözükmelidir. Örgülü dokunuşlar işinizi görecektir.

 

Saçlarınıza ufak tavsiyelerle genç görünebilirsiniz (2)

 

Son Olarak, Bazı Ek Tavsiyeler

-Saçları şekillendirici ürünlerin aşırı kullanımı, kaçınılmaz olarak sizi daha yaşlı gösterecektir. Bu kuralımız akşam ve gündüz saç modelleri için geçerlidir.

-Saçlarınız için aksesuar kullanıyorsanız bunların kaliteli olmasına dikkat edin. Parlak aksesuarlardan, çocuk saç klipslerinden, ve kadife bantları kesinlikle kullanmayın.

-Saçlarınızı kıvırırken  büyük rulolar ve diğer aksesuarları kullanın. Bu saç kıvırcıklarınızın çok küçük olmasını önler. Küçük kıvırcıklar görünüşünüze parlaklık kazandırır bu da yalnızca 25-30 yaşın altındaysanız işe yarar.

-Yukarıdaki saç stili önerileri sağlıklı, bakımlı saçlara uygulandığında işe yarayacaktır. Her zaman mümkün oldukça saçlarınıza çok iyi bakın.

Hacimli ve Sık Görünen Saçlar İçin Yapılması Gereken Yöntemler

 

Videomuza da Göz Atabilirsiniz.

Bizi Facebook adresimizden de takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/Kombin-ve-Trend-1763818343868146/?fref=ts