Boyunuzu Olduğundan Uzun Gösterecek İpuçları

Her insan boyunun uzun olmasını, güzel bir vücudunun olmasını ister. Kadınlar ise bu konu da erkeklere oranla biraz daha istekli olabiliyorlar. Fakat bazı kadınlar uzun boylu olurken bazıları ise maalesef istedikleri uzunluğa erişemiyorlar. Bunu ortadan kaldırmak için de bazı yöntemler denemelerine karşın düzgün bir sonuca ulaşamıyorlar. Özellikle de boy uzamasının belli bir yaştan sonra durduğunu düşünecek olursak bu pek de anormal bir durum değil. Genellikle normal bir insanda 20’li yaşlardan sonra boy uzaması yavaşlar ve durur. Peki, boyumuzu olduğundan nasıl uzun gösterebiliriz? İşte bu soruyu soran kadınlar için bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

Öncelikle boyunuzu uzun göstermek için kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Boyunuz belirli bir yaştan sonra uzamayacağı için bu yöntemleri kullanmak işinize yarayacaktır. Elbette siz yine de boyunuzun uzaması için bazı egzersizleri yapmaya devam edebilirsiniz.

demimocracy-skinny-jeans-and-tee

İlk olarak topuklu ayakkabıları tercih etmek hepimizin aklına geliyor. Topuklu ayakkabılar boyunuzun daha uzun görünmesine elbette yardımcı olacaktır. Fakat başka yöntemleri de kullanarak daha uzun görünmeniz mümkündür. Topuklu ayakkabıların yanı sıra kesinlikle boyuna çizgileri olan kıyafetler tercih etmek sizi daha uzun gösterecektir. Enine çizgilerin sizi şişman göstereceğini belirtmekte fayda var. Boyuna çizgilerin yanı sıra dar kıyafetler de boyunuzu uzun gösterecektir.

Mesela dar kotlar, kalem etekler giyerek daha uzun görünebilirsiniz. Bu kıyafetlerin ortak noktası bacaklarınızı uzun göstermesidir. Çünkü uzun görünmek demek bacak boyunuzun uzun görünmesi demektir. Saydığımız dar kıyafetler yerine bol pantolonlar giymek sizi aksine kısa gösterecektir. Sadece kalem etekler değil mini etekleri de tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak derin yırtmacı olan etekler de bacak boyunuzu uzun gösterecektir.

pink-printed-pencil-skirt

Kıyafet tercihlerinizin yanı sıra renk tercihleriniz de önemlidir. Tek renkli veya desenli kıyafetler tercih ederek boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Ayrıca uzun küpeler ve kolyeler kullanarak, küçük çantaları tercih ederek daha uzun görünmeniz mümkündür.

Hiçbir Zaman Modası Geçmeyen Trendler