Doğal Gençleştirci Krem Nasıl Yapılır?

Her kadın daha genç ve daha güzel görünmek ister. Kimi bunun için birçok yöntem, birçok krem ve çok fazla para harcalar. Harcanan para bir yana bir de cilde sürülen, içerisinde birçok kimyasal barındıran kremler cildiniz için pek yararlı değildir. Kimyasal ürünlere bu kadar para harcayarak gençleşmeye çalışmak yerine doğal ürünler ile yapılan kremler kullanmak cildiniz için daha yararlı olacaktır. Bu yazımızda vereceğimiz doğal gençleştirici kremler ile hem kimyasal içeren kremlerden hem de onlara verilen paradan kurtulabileceksiniz.

Bunun için elbette bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor. Mesela cilt tipiniz, alerjiniz olan şeyler gibi. Vereceğimiz tariflerdeki ürünleri zaten tüm kremlerin içeriğinde görmeniz mümkün. Fakat bu tarifler tamamen doğal ve içeriğinde herhangi bir kimyasal mevcut olmayacak. Elbette bu karışımları kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı da tavsiye ederiz. Çünkü kullanılan ürünler bazı insanlarda alerji ve benzeri etkiler bırakabilir. Bu nedenle bir doktora danışmanızda fayda olacaktır.

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Gereken Besinler

Öncelikle cilt tipinizin nasıl olduğunu bilmelisiniz. Cilt tipinizi bilmeniz hazırlayacağımız kremlerin size fayda sağlamasında önemlidir. Çünkü bazı ürünler yağlı ciltler için bazıları ise kuru ciltler için uygundur. Ahududu, aloe vera, ada çayı, papatya, kırlangıç otu, sarı kantaron, nergis gibi ürünler yağlı ciltler için oldukça faydalıdır. Papatya, maydanoz, ıhlamur çiçeği, karahindiba, melisa, civanperçemi, rezene gibi ürünler ise kuru ciltler için faydalıdır.

Kuru Ciltler İçin Karahindiba Kremi

Bu krem için 3 yemek kaşığı kadar doğranmış halde karahindiba yaprağı ve 1 tatlı kaşığı kadar doğal bal gerekli. Bu malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Karışımı 15-20 dakika kadar bekletin. 15-20 dakika sonra karışımı masaj yaparak yüzünüze sürün. 30 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu krem sayesinde cildinizin her geçen gün daha da nemlendiğini hissedeceksiniz.

face-cream-3

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Bu krem için de 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı, yarım yemek kaşığı kadar doğal bal, 2 yemek kaşığı kadar vazelin ve 1 adet yumurta sarısı gerekli. Bu karışımı yapmak için öncelikle bir tencere içerisine su doldurun ve vazelini bir tasa koyarak tencerenin içine yerleştirin ve vazelini eritin. Eriyen vazelinin içerisine diğer malzemeleri ekleyin ve hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı bir kap içerisine koyup ağzını hava girmeyecek şekilde kapatın. Bir süre bekletin ve yüzünüzü iyice temizleyin. Daha sonra karışımı yine masaj yaparak yüzünüze sürün. Karışımı 1 saat kadar beklettikten sonra yine ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda cildinizin gittikçe gençleşmeye başladığını fark edeceksiniz.

face-cream-2