Makyaj Malzemelerinin Temizliği

Kadınlar için olmazsa olmaz şeylerden biri de elbette makyajdır. Güzel ve çekici görünmek için her kadın az ya da çok makyaj yapar. Kimi hafif bir makyaj tercih eder, kimi de canlı ve ışıltılı makyajı. Fakat makyaj konusunda kadınların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Makyaj trendleri ve incelikleri kadar makyaj malzemeleri de önemlidir. Her gün kullandığınız malzemelerin temiz olması yaptığınız makyajın güzelliği kadar dikkat etmeniz gereken bir husustur. Çünkü sık kullanılan malzemeler zamanla bakteri üretmeye başlar ve cildiniz için hiçte hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Biz de bundan dolayı, makyaj malzemelerinin temizliği konusunda bazı bilgileri bir araya getirdik.

Doğal Gençleştirci Krem Nasıl Yapılır

1.Tırnak Makasları

Tırnaklarına bakım yapan her kadının vazgeçilmezi tırnak makası ve tırnak setleridir. Fakat tırnaklarınız için kullanılan bu aletlerin hijyeni ve temizliği konusunda hassas olmanızda fayda var. Özellikle de kuaförler ve güzellik salonlarında manikür ve pedikür yaptırıyorsanız mutlaka bu aletlerin temizliği konusunda emin olmalısınız. Aynı durum evinizde kullandığınız aletler için de geçerlidir. Evinizdeki tırnak makası ve setlerini kaynar suyla ya da alkolle silerek alette bulunan mikropları temizleyebilirsiniz.

tirnak

2.Makyaj Fırçaları

Makyaj sırasında çokça kullanılan makyaj fırçalarını mutlaka temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu malzemeler de zamanla içerisinde bakteri üretmeye başlayacaktır. Bu bakteriler ise cildinize temas ettirdiğiniz fırça uçları sayesinde cildinize yayılacaktır. Akneye veya daha kötü sonuçlara neden olmaması için fırçanızı mutlaka haftada en az bir kere yıkamanız önemlidir.

fircalar

3.Cımbız

Cımbız da çok kullanılan aletlerin başında geliyor. Çok fazla kullanılan ve hemen her kadının kullandığı bu aletin temizliği nasıl sağlanır? Öncelikle gittiğiniz güzellik salonları ve kuaförlerde mutlaka bu aletin de temizliğinden emin olmalısınız. Bunun yanı sıra evinizde bulunan şahsi olarak kullandığınız cımbız da temiz olmalıdır. Kaynar suda 10 dakika bekleterek cımbız üzerinde bulunan bakterileri giderebilirsiniz.

cimbiz-ile-tuy-alma

4.Saç Aletleri

Temizliğine dikkat etmeniz gereken diğer aletler ise saç şekillendirmek için kullandığınız aletlerdir. Saç düzleştirici, saç maşaları gibi aletleri saçınıza sürmeden önce temiz olduğundan emin olmanızda fayda var. Elbette bu aletleri suya sokamazsınız. Bundan dolayı da temizlemek için alkol ile silmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca kullandığınız tarakları da temizleyebilirsiniz. Özellikle sık dişleri olan taraklarınızı temizlerken diş fırçasından yararlanabilirsiniz.

sac-aletleri