Londra 2023 İlkbahar Yaz Modası ve Kombinleri

Geçtiğimiz günlerde yapılan 2023 Londra moda ve kombin haftası ile önümüzdeki ilkbahar yaz sezonunun koleksiyonları tanıtıldı. Londra moda haftası, hem 2023 ilkbahar yaz modası içinde çokça göreceğimiz detayları hem de farklı konseptleri bir araya getirmesi nedeniyle oldukça önemliydi. Adeta görsel cümbüşün yaşandığı Londra moda haftası hakkında sizler için bazı detayları bu yazımızda bir araya getirdik. Bakalım 2023 Londra moda haftası ne gibi detayları ön plana çıkardı?

temperley-london-springsummer-2017-2 temperley-london-springsummer-2017-3

Londra moda haftasında ilkbahar yaz sezonu için tasarlanan koleksiyonlarda en çok göze çarpan detay hiç şüphesiz renklerin fazlalığıydı. Adeta renk cümbüşünün yaşandığı Londra moda haftasında neredeyse tüm koleksiyonlarda bu detay kullanılmıştı. Hem geleneksel kıyafetlerin hem de modern parçaların kullanıldığı koleksiyonlarda pembe, beyaz, sarı ve hatta mercan renkleri siyah renklerle beraber oldukça fazla kullanılmış. Bu detayların önümüzdeki ilkbahar yaz sezonuna damga vuracağını ve trendleri etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Pile ve nakış detaylarının da oldukça fazla kullanıldığı koleksiyonlarda feminen izler görmek mümkün. Kısa ve nakış detaylı ceketler, büzgülü gömleklerle kombinlenerek nostaljik bir görüntü sunulmuş. Dantel detaylarının da fazlaca kullanılması önümüzdeki sezonun trendlerinde karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Ünlü modacılardan Julien Macdonald da Londra moda haftasına damgasını vuranlardan modacılardandı. Nostaljik havanın etkili olduğu koleksiyonu moda haftasının en beğenilen koleksiyonlarından biriydi. Koleksiyonunda dekolte detayları fazla olan parçalar oldukça beğenildi.

temperley-london-springsummer-2017-4 temperley-london-springsummer-2017-5

Ünlü modacılardan Johnny Coca ise Londra moda haftası için tasarladığı koleksiyonu ile beğeni topladı. Diz altı elbise modellerinin çok fazla dikkat çektiği koleksiyonunda blazers ceketler de oldukça ilgi gördü. Modern kadın anlayışını benimseyen modacının koleksiyonu, moda haftasının en beğenilen koleksiyonlarından biri oldu. Bir diğer ünlü modacı Mary Katrantzou ise elbiselerin ön plana çıktığı koleksiyonu ile dikkatleri üzerine çeken bir başka isim oldu.

Tasarım konusunda en tanınan isimlerden biri olan Henry Holland ise hem moda haftasına damga vurdu hem de kendi markasının 10. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Renk cümbüşünün, Henry Holland’ın koleksiyonunda da fazlasıyla öne çıktığını söyleyebiliriz. Bu moda haftasında sıra dışı parçalarda dikkat çekti bu yılın modası arasında yerini alacaktır.

temperley-london-springsummer-2017-6 temperley-london-springsummer-2017 temperley-london-springsummer-2017-9 temperley-london-springsummer-2017-8 temperley-london-springsummer-2017-7

2022-2023 Kadife Modası