Göz Altı Kırışıklıklarını Geçiren Doğal Yöntemler

Çok önemli bir konu ile daha sizlerleyiz. Birçok kişinin ortak sorunu olan göz altı kırışıklıkları güzelliğe gölge düşüren önemli bir noktadır. Göz altındaki bu çizgiler birçok durumdan dolayı ortaya çıkabilir hem çevresel etmenler hem de genetik bazı durumlar bu durumu ortaya çıkarıyor. Erken yaşlarda bu durum maselef ortaya çıkabilir. Göz altı kırışıklıkları ise kaderiniz değil bunu atlatmanın birçok yolu vardır. Bu kırışıklıklar kişiyi yaşlı ve yorgun gösterir bundan dolayı da istediğiniz güzelliğinizi ortaya çıkaramazsınız. Bu durum bayanlarda daha çok olmaktadır ama erkeklerde de görülebilir. Bizim size sunacağımız formülleri hem bayanlar hem de erkekler kullanabilir. Bizim size ilk olarak önerimiz doğal yöntemlerdir. Şayet bu cilt sorunu doğal yöntemler ile geçmezse o zaman kremlere geçiş yapabilirsiniz. Doğal yöntemlerin en önemli artısı kesinlikle bir zararının olmamasıdır.

 

Göz Altı Kırışıklıkların Sebepleri

 

 • Genetik faktörler
 • Çevresel etmenler
 • Cildin elastikiyetini kaybetmesi
 • Göz altı kan dolaşımının azalması
 • Stres durumu
 • Uykusuzluk ve düzensiz uyku
 • Alerjik durumların görülmesi

 

Göz Altı Kırışıkları İçin Krem Mi Kullanmalıyım?

 

Bu soru çok geliyor bundan dolayı cevaplayalım. İlk olarak doğal yöntemleri kullanın bu şekilde geçirmeye çalışın şayet fayda sağlamazsa ve yeterli sonuç alamazsanız etkisi kanıtlanmış kremleri kullanabilirsiniz. En doğru şekilde yaklaşım böyledir. Özellikle göz altı kırışıklığı ilerlememiş kişilerde doğal yöntemler kesinlikle işe yaramaktadır. Çok ilerlemiş durumlarda ise etkisi sınırlı olacaktır, bundan dolayı da diğer tedavi seçeneklerine başvurulmalıdır.

İlginizi Çekecektir: Doğal Gençleştirici Krem Nasıl Yapılır?

 

Göz Altı Kırışıkları İçin Doğal Formüller

 

1.Arı Sütü Maskesi

Bu maske yüzde yüz sonuç vermese bile önemli derecede fayda sağlayacaktır. Ayrıca oluşacak yeni kırışıkların oluşmamasını sağlayacaktır.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı kadar arı sütü
 • 1 çay kaşığı ile çiçek balı
 • 1 çay kaşığı buğday yağı

Yapımı ve Kullanımı

Yukarıda saydığımız malzemeleri iyice geniş bir kapta karıştırıyoruz. Homojen kıvama gelen bu karışımı göz altlarımıza hafif masaj yaparak yavaş yavaş sürüyoruz. 6-7 dakika bu bölgede kaldıktan sonra ılık su ile tahriş etmeden duruluyoruz. Haftada 2 kere bu maskeyi yapın ortalama 3 ay içerisinde faydasını göreceksiniz.

 

2.Salatalık Maskesi

Salatalığın içinde cilt için çok etkili vitaminler var bundan dolayı da kesinlikle etkili sonuçlar veriyor. Birçok krem içerisinde de salatalık bulunmaktadır. Salatalığın kırışıklıkları sıklaştırdığı ve gerginleştirdiği bilinmektedir.

Gerekli Malzemeler

 • Salatalık
 • Bıçak

Yapımı ve Kullanımı

Salatalıkları dilimleyin bu dilimleri de her gün de 20 dakika kadar göz altlarında bekletin. Bundan sonra ister bu bölgeyi yıkayın isterseniz de yıkamayın. Bu uygulamayı düzenli yaptığınızda 4 ay sonra farkların oluştuğunu göreceksiniz.

 

3.Yaş Maya Maskesi

Maya harika bir besindir. Cilt için faydaları saymakla bitmez bundan dolayı da göz altında kullanılmaktadır. Yapımı ve kullanımı da son derece basittir.

Gerekli Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı kadar su
 • Yarım paket yaş maya (göz kararı da koyabilirsiniz)

Yapımı ve Kullanımı

Bir kasenin içerisinde ılık suyu koyarak mayanın ezilmesini sağlayın. Kıvamlı bir karışım olduğunu görünce de göze sürülecek kıvama gelmiştir demektir. Bu maskeyi göz altlarına parmak masajıyla yavaş yavaş sürün. Bu maske ortalama olarak 20 dakika göz altında kalmalıdır. Bu süreden sonra maya maskesi kurumuş olacaktır ılık su ile yavaş yavaş çıkarın. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanın. Ortalama 3 ay sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

 

4.Sandal Ağacı Yağı Maskesi

Gerekli Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 2 damla sandal ağacı yağı

Yapımı ve Kullanımı

İlk olarak bu iki malzemeyi bir kasede iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz formülü göz altlarına yavaş yavaş parmaklarınızla sürün. Haftada 2 kez bu formülü uygulayın. Düzenli kullanıldığında 4 ay sonra etkisini göreceksiniz. Bu maske sayesinde çok daha diri ve genç bir görünüm kazanacaksınız.

 

5.Tek Malzemeli Maske (Videolu)

Bu maskeyi de videolu anlatımla aktaralım dedik. Videoyu izleyip maskenizi oluşturabilirsiniz. İşte videosu;