Suna Dumankaya’dan Saç Tellerini Kalınlaştıran Formül!

Birçok kişi ince telli ve hacimsiz saçlardan dolayı sorun yaşar. İnce telli saçlar cansız ve güçsüz durur. Ayrıca gür ve yoğunluk oluşturmaz. Bu tarz saçlar ayrıca çok fazla bakımsız gibi görünür ve rengi de cansızdır. Bu şekilde olan birçok kii mevcut. Normal de hiç saç dökülme problemi yok ama saç telleri çok çok ince. Normal bir saç teli 50 milimikron kadar bir çapı vardır. Saç teli inceliği sorunu çekenlerde bu rakama 30-35 milimikrondur. İşte bu durumu ortadan kaldırmak ise mümkündür. Bu konuda herkesin yakından tanıdığı Suna Dumankaya doğal formülleri ile bizlere yardımcı olacak. Aşağıdaki doğal formüllerin saç tellerini kalınlaştırdığı görülmüştür. Şu unutulmamalıdır ki herkes bu formüller işe yarayacaktır diye bazı kişilerde çeşitli sebeplerden ötürü fayda görülmeyebilir. Bu kişiler kan testleri yaptırmalı ve başka hastalıkları olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Suna Dumankaya’nın İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Yöntemleri

 

Aşağıdaki formülleri düzenli uyguladığınızda fayda görme durumunuz artacaktır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Formül 1:

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane bıldırcın yumurtası
 • 1 fincan kadar badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş maydanoz tohumu
 • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Kullanımı

Yukarıda saydığımız malzemelerin hepsini geniş bir kapta karıştırıyorsunuz. Oluşan karışımı saç diplerinize ve saç tellerinize sürün. Sürerken de saçlarınıza masaj yapın. Bu maske saçınızda 1 saat kaldıktan sonra ise kendi şampuanınızla güzelce yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir. Ortalama 3-4 ay içerisinde sonuç almaya başlayacaksınız.

 

Formül 2:

Gerekli olan malzemeler

 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 1 avuç kadar aynısafa
 • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı

İlk olarak aynısafa bitkisini zeytinyağının içerisinde güneş görecek şekilde 1 hafta durdurun daha sonra ise süzün. Bundan sonra ise zeytinyağı ile lavanta yağını karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak güzelce uygulayın. İki saat saçlarınızda bu karışım kaldıktan sonra iyice kendi şampuanınızla yıkayın. 7 günde 1 defa bu formülü uygulamanız yeterli olacaktır. Ortalama 3 ay sonra faydasını göreceksiniz.

 

Formül 3:

Gerekli olan malzemeler

 • 1 kahve fincanı hintyağı
 • Isırgan otu
 • Havlu

Hazırlanışı ve Kullanımı

Hint yağını alın ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Hint yağı uygulaması bittikten sonra da nemli bir havlu ile kafanızı iyice sarın. Saçınızda 30 dakika bu yağ kaldıktan sonra ise saçınızı yıkayın. Yıkarken durulama suyuna ısırgan otunu koymalısınız. Isırgan otunu çay gibi demleme yapıp durulama suyuna koyuyorsunuz. Bu uygulamayı düzenli şekilde haftada bir kere yapın. 6 ay içerisinde sonuç alacaksınız.

Formül 4:

Gerekli olan malzemeler

 • Biotin tablet (Eczaneden alınacak)

Kullanımı

Biotin B vitaminidir ve saç tellerini kalınlaştırdığı kanıtlanmıştır. Biotin doğal bir karışımdır yani bir ilaç değildir.  Düzenli kullanıldığında 4 ay içerisinde sonuç vermektedir Günlük 1 mg biiotin kullanılması yeterli olmaktadır. Eczaneye gidip biotin almanız yeterlidir. Bu tabletleri bol su ile ağızdan almanız yeterlidir. Fiyatı da ortalama 40-50 TL’dir.

Bakın: Hacimli ve Sık Görünen Saçlar İçin Yapılması Gerekenler