Güzel Dudaklara Sahip Olmak İçin İpuçları

Bir kadının yüzündeki dikkat çekici ve güzel görünmeyi sağlayacak noktalardan biri hiç kuşkusuz dudaklardır. Aynı gözler gibi dudaklar da güzel görünmenin temelini oluşturur. Bu nedenle de dudaklarınızın daha hoş, daha çekici ve daha güzel görünmesi gereklidir. Pürüzsüz ve dolgun dudaklar ise tüm kadınların sahip olmak istediği bir şeydir. Peki, dolgun ve pürüzsüz dudaklara nasıl ulaşılabilir? Dudaklar nasıl daha çekici hale getirilebilir? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. İşte sizler için derlediğimiz güzel dudakların sırları.

  • Öncelikle dudaklarınızın doğal görünmesi oldukça önemlidir. Çünkü doğal görünmeyen dudaklar çekici olmaktan uzaklaşacaktır. Bundan dolayı da rujunuzu yoğun bir şekilde sürmek yerine hafif bir şekilde sürmeniz daha yararlı olacaktır. Böylelikle doğal görünüme ulaşabilirsiniz.

dudak_3f49d31f-a279-4e18-8a25-cb2b963758a2_8

  • Dudaklarınızın güzel görünmesi sadece dudaklarınızın güzel olmasıyla sağlanmaz. Aynı zamanda dudak çevrenizin ve dişlerinizin de güzel görünmesi gerekir. Bu nedenle diş bakımlarınızı ve dudak çevrenizdeki istenmeyen tüyleri almayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü sararan dişler ve dudak çevresindeki tüylerle güzel görünen dudaklara ulaşamazsınız.
  • Dudakların dolgun görünmesi de oldukça önemlidir. Bunu sağlamak için de içeriğinde B vitamini bulunan dudak dolgunlaştırıcılar Bunun yanı sıra doğal malzemeler de tercih edebilirsiniz. Örneğin çubuk tarçını ıslatarak dudaklarınıza uyguladığınızda daha dolgun görünen dudaklara ulaşabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda dudaklarda irili ufaklı kararmalar olabilir. Bu da dudaklarınız güzel görünmesine engeldir. Bu kararmalardan kurtulmak için limon suyunu dudaklarınıza sürebilirsiniz. Ya da biraz zeytinyağı ile biraz şekeri karıştırarak dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.
  • Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi cilt tonu nasıl olursa olsun kırmızı rujlar her tene yakışan rujlardır. Fakat buradaki önemli nokta nasıl uygulandığıdır. Kırmızı rujları yanlış uygulayarak güzel dudaklardan uzaklaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için rujunuzu sürmeden evvel dudak kalemi uygulamanız gerekli. Çünkü kırmızı rujun yoğun görünmesini az önce de belirttiğimiz gibi kötü bir görüntü oluşturacaktır. Dudak kalemi kullanarak da bu yoğunluğu engellemiş olursunuz.

Bakın: Güzellik Kategorimiz İçin Tıklayın.

  • guzel-dudaklar