Hindistan Cevizi Yağı ile Sağlıklı Saçlar

Bütün kadınlar, daha canlı, daha hacimli ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Bu nedenle birçok bakım ürünü ve saç maskeleri kullanılır. Saçların eski sağlığına ve canlılığına ulaşmasına yardımcı olan bazı doğal ürünler de bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı da bu ürünlerden biridir. Biz de saç bakımında önemli bir etkiye sahip, saçlarınızın canlanması ve sağlığına kavuşması için oldukça yararlı olan hindistancevizi yağını bu yazımızda biraz anlatmaya çalışacağız.

  • Hindistan cevizi yağı, sağlıksız ve cansız görünen saçlar için oldukça yararlı bir üründür. İçeriğindeki yağ asitleri sayesinde saçın güçlenmesine yardımcı olur. Böylelikle de daha canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.
  • Saç derinizin tam anlamıyla temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca saç tellerinin kalınlaşarak güçlenmesine yardımcı olur. Bu da koparak dökülmenin büyük ölçüde önlenmesi demektir.
  • Saçların nemlenmesinde oldukça etkilidir. Bu özelliği sayesinde de hem saçın nem ve yağ dengesini hem de saçınızın yumuşamasını sağlar.
  • Saçlarınızda oluşan kırıklar için de oldukça etkilidir. Kırıkların azalması için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı, sadece saç için değil, aynı zamanda cilt için de oldukça yararlı bir üründür. Cildiniz için nemlendirici olarak ya da vücut yağı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin de nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

hindistan-cevizi-yagi-2

Peki, Hindistan Cevizi Yağı ile Saçımıza Nasıl Bakım Yapabiliriz?

İlk olarak Hindistan cevizi yağını saçınızı yıkamadan önce kullanmanız gerekli. Yani duşa girmeden veya saçınızı yıkamadan önce uygulayarak saçınızı temizlemelisiniz. Saçınızı yıkamadan yarım saat önce 1 yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını saç köklerinizden başlayarak uçlara doğru hafif hareketlerle ve elinizle uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile saçınızı yıkayın. Saçınız çok kuru ve cansız durumdaysa daha uzun süre de bekletmeniz mümkün. Ayrıca Hindistan cevizi yağı normal oda sıcaklığında katı bir halde olacaktır. Fakat vücut sıcaklığınız oda sıcaklığından yüksek olduğu için kolaylıkla eriyecektir.