Soluk Tenli Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Makyaj her zaman, bir kadının güzelliğine güzellik katan işlemlerden biri olmuştur. Hemen her kadının vazgeçemediği makyaj aynı zamanda birçok detayı ve püf noktasını içinde barındıran bir işlemdir. Kullanılan malzemeler, uygulanan teknikler gibi birçok detayı barındırdığından oldukça önem verilmesi de gerekir. Cilt tipinize ve renginize uygun makyaj yapmak da bu sebeple önemlidir. Biz de bu nedenden dolayı soluk tenli kadınlar için makyaj tüyoları vermeye çalışacağız. Hangi yöntemler uygulanmalı, hangi renkler tercih edilmeli gibi sorulara bazı ipuçlarını ve püf noktaları ile cevap vereceğiz.

Güzel Dudaklara Sahip Olmak İçin İpuçları

Dudaklar

Soluk tenli kadınların dudak makyajı için kaçınması gereken ilk şey açık renklerdir. Nötr ten rengi veya kahve tonları soluk tenli kadınları daha da soluk gösterecektir. Bu nedenle bu renkleri dudak makyajınızda kullanmaktan kaçının. Bunun yerine daha canlı renkler tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır. Mesela canlı kırmızı rujlar sizi daha canlı gösterecektir.

dudaklar

Gözler

Soluk tenli kadınların göz makyajı da önemlidir. Çünkü yüzünüzde en çok dikkat çeken bölge göz bölgesidir. Bu nedenle göz makyajınızda mavi veya yeşil renkleri tercih etmeniz sizi daha canlı gösterecektir. Ayrıca etkili bakışlar için bu renkler birebirdir. Eğer kahverengi gözleriniz varsa çikolata veya lavanta renkleri size daha çok yakışacaktır. Bunun yanı sıra yine dudakta olduğu gibi nötr renklerden uzak durun. Krem rengi cildinizin daha soluk görünmesine neden olacaktır. Kirpikleriniz için kullandığınız maskaralar ise siyah renkte ve yoğun olmalıdır. Eyeliner tercihleriniz ise mutlaka canlı renklerden yana olmalıdır. Gölgeli eyeliner tekniğini denemenizi de tavsiye ederiz.

gozler-1

gozler-2

gozler-3

Fondöten ve Allıklar

Fondöten seçimleriniz de oldukça önemlidir. Çünkü cildinize uygun olmayan fondötenler kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle fondöten alırken mutlaka deneyerek almaya çalışın. Bunun yanı sıra allıklar da makyajınızda kullanmanız gereken bir diğer malzemedir. Soluk tene sahip kadınlar, daha canlı bir görünüme sahip olmak için mutlaka allık kullanmalıdır. Elbette aşırıya kaçmamanız daha güzel bir görünüm için önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra canlı renklerden çok fazla hoşlanmıyorsanız bronz tonlarında göz makyajı tercih edebilirsiniz. Allıklarınızı da bu renklerde kullanabilirsiniz.

allik