Şekil Almayan Saçlar İçin Öneriler

Güzel görünmek ve çekici olmak her insanın istediği bir şeydir. Bu isteği gerçekleştirmenin en önemli adımlarından biri de güzel görünen saçlardan geçmektedir. Özellikle de kadınlar için bu adım daha da fazla önem taşır. Şekil verilen saçlarla daha güzel ve çekici görünmek daha kolay hale gelir. Fakat bazı kadınlar bu konuda oldukça şanssız durumdadır. Çünkü saçları kolay şekil almaz ve güzel görünmek çok zor bir hal alır. Özellikle de hafta içi işe gitmeden önce fazla zaman olmadığından dolayı saça şekil vermeye çalışmak adeta bir işkenceye dönüşür. Biz de bundan dolayı şekil almayan saçlar için birkaç çözüm önerisini bir araya getirdik.

2017 2018 Örgülü Saç Modelleri

Çabuk Yağlanan Saçlar

İlk olarak çabuk yağlanan saçlar için çözüm önerisi ile başlayalım. Çabuk yağlanan saçlarınız varsa ve yıkamak için zamanınız azsa bu öneriyi deneyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi at kuyruğu modelleri hemen her dönem oldukça popüler olmayı başarıyor. Eğer az önce bahsettiğimiz durumdaysanız at kuyruğu yapmayı deneyebilirsiniz. Bu model güzel ve çekici görünmenize yardımcı olacaktır.

cabuk-yaglanan-saclar

Cansız ve Sönük Saçlar

Bir diğer önerimiz ise cansız ve sönük görünen saçlar için olacak. Pratik bir şekilde sönük saçlarınızdan kurtulmanın yolu, saçınızı monotonluktan kurtarmaktan geçiyor. Yani saçınızı sürekli olarak sağ tarafa yatırıyorsanız bu sefer sol tarafı tercih etmelisiniz. Böylelikle saçınız daha hacimli görünecektir. Elbette saçınız kolay şekil almadığından saç spreyleri veya köpükleri kullanabilirsiniz.

cansiz-ve-sonuk-saclar

Saç Tokaları

Saçınız kolay şekil almadığından dolayı sürekli olarak dağınık bir görüntü oluşturacaktır. Fakat bunu gidermenin de bazı yolları mevcut. Mesela saçlarınızı dağınıklıktan kurtarmak için saç tokası, saç bantları gibi yöntemler deneyebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız sabit tutmak daha kolay olacaktır. Güzel ve şık saç tokalarını seçmenizi de tavsiye ederiz.

sac-tokalari

Kıvırcık ve Gür Saçlar

Şekil almayan saçlar konusunda en fazla şikayetçi olanlar hiç şüphesiz kıvırcık ve gür saçları olan kadınlardır. Çünkü bu saç tipine sahip kadınlar için saçlarını kontrol altında tutmak ve bir şekil vermeye çalışmak oldukça zordur. Özellikle de buna ayıracak zamanları yoksa daha da kötü bir durum ortaya çıkar. Bundan dolayı saçınızı dağınık topuz yapmak ve saçınızın yan taraflarından bir tutam sarkıtmak yararlı olacaktır.

kivircik-sac