Kabanlarda Military Modası

Sonbahar mevsimine girmemizle beraber kışlık paltolar, kabanlar, montlar dolaplardaki yerini almaya başladı. Daha önceki yazılarımızda da sizler için 2022–2023 sonbahar kış trendleri hakkında bilgi vermiştik. Nelerin popüler olacağını, hangi renklerin sıkça tercih edileceğini bu yazılarımızda anlatmıştık. Bu yazımızda ise, bu sezonun trendlerinden olacak military modası hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Birçok marka yeni sezon koleksiyonlarında military kabanlara da yer vermiş bulunuyor. Yani bu sezonun trendleri arasında olacağını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca military kabanlar uzun olmaları nedeniyle sizi daha uzun gösterecek ve size maskülen bir hava katacaktır.

1.Öne Çıkan Detaylar

Military kaban denildiği zaman elbette öne çıkan detaylarda adına uygun olmalı. Apoletler, haki renkler, yıldızlar, belirgin omuzlar öne çıkan detaylardan. Haki renklerin, yıldızların ve apoletlerin size maskülen bir hava katacağını söylememize gerek yok. Renk olarak sadece haki renkleri değil siyah renkli military kabanlar da oldukça trend olacağını söyleyebiliriz.

b745dfbfe97f7520ecd3a3750d31b607

2.Kombin Önerileri

Az önce de bahsettiğimiz gibi bu kabanlar size daha maskülen bir görüntü katacaktır. Bu nedenle de bu kabanlarla birlikte kullanacağınız parçalar kesinlikle maskülen havayı bozmamalıdır. Ayrıca military kabanlar sadece klasik kesim olarak sınırlı kalmıyor. Bu kabanların spor modellerini de bulabilirsiniz. Elbette bu spor modelleri de spor parçalarla kombinlemeniz gerekmekte.

b2938663130a4955996655ef0d1f59a3

3.Saç Modeli

Şunu unutmamanızda yarar var. Giydiğiniz military kabanlar ve bununla birlikte tercih ettiğiniz diğer parçalar size maskülen bir görüntü kattığı kadar ciddi ve disiplinli bir hava da katıyor. Bu nedenle de saçlarınızın da buna uygun olması gerekiyor. Saçlarınızı toplu bir şekilde ya da düz formda tutmanız daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

mango-military-coat

4.Makyaj

Military kabanların size kattığı havayı az önce belirtmiştik. Bu kabanların kattığı havaya uygun parçalar seçmek kadar yapılan makyaj da önemlidir. Bu ciddi ve maskülen havayı bozmamak için parlak renkleri tercih etmemenizi öneririz. Daha soğuk renkler tercih etmeniz kombininizle oldukça uyumlu olacaktır.

e1e8e09ead92ddf8648753908b63182a