Boyalı Saçlar İçin Renk Koruma Yöntemleri

Boyalı saçların en büyük sorunlarından birisi hiç şüphesiz renginin kaybolmasıdır. Boyalı saçların rengini kaybetmesi, aynı zamanda cansız ve mat saçların oluşmasına da neden olmaktadır. Hal böyle olunca da saç renginin korunması için önlem almak kaçınılmazdır. Hemen her kadının muzdarip olduğu bu sorunun elbette çözümü de bulunmakta. Eğer siz de boyalı saçlarınızın rengini kaybetmesinden ve cansız bir görünümden kurtulmasını istiyorsanız sizlere birkaç tavsiye vereceğiz. Boyalı saçlar için renk koruma yöntemleri ile sizin de bu sorundan kurtulmanız oldukça kolay olacaktır.

Sağlıklı Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

1.Saç Kremi Seçimi

İlk olarak saç renginize uygun saç bakım kremleri seçmenizde fayda var. Mesela çabuk akan saç renklerinden biri olan kızıl tonlarında bir renge sahipseniz saç renginize uygun saç kremi seçmeniz boyanızın akmasına engel olacaktır. Günümüzde birçok marka bu tarz boya koruyucu saç bakım kremlerini üretmekte. Yani rahatlıkla bu kremleri bulmanız mümkün. Ayrıca saç kremi seçerken mutlaka amonyaksız olanları tercih etmeye özen gösterin.

boyali-sac

2.Doğal Saç Bakım Yağları

Eğer saçlarınız çok fazla akıyorsa ve çok fazla boyatmak zorunda kalıyorsanız bundan biran önce vazgeçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü çok sık boyanan saçlar çok daha fazla yıpranır ve sağlığını kaybeder. Bu da cansız ve zayıf saçların ortaya çıkmasına neden olur. Bunun yerine doğal saç bakım yağlarının saçınıza uygulayarak saçınızın rengini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Masaj yaparak saç derinize uygulayabileceğiniz bu yağlar saçınızın rengini korumasına yardımcı olduğu gibi saçınızın güçlenmesine de yardımcı olur.

sac-yikama

Bunların yanı sıra boyalı saçların rengini kaybetmesine neden olan bir diğer faktör de saçların çok sık yıkanmasıdır. Saçınızın rengini korumak için 2 ya da 3 günde bir yıkamanız daha yararlı olacaktır. Ayrıca saçlarınızı yıkarken saç renginizi koruyan şampuanları tercih etmelisiniz. Özellikle sülfat içermeyen şampuanları kullanabilirsiniz. Elbette çok fazla şampuan kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra haftalık olarak saç bakımlarınızı yapmanızda yarar var. Doğal saç maskeleri, renk koruyucu krem ve kürler saç renginiz korumanızda faydalı olacaktır.

sac-yikama